„Žemaitiškų skaitymų“ konkursas

Lapkričio 14 d. Plungės viešoji biblioteka kartu su Švietimo ir sporto skyriumi organizavo konkursą ,,Žemaitiški skaitymai“.

Mūsų mokyklos pradinių klasių mokytojos Irena Šarkauskienė, Vilma Iljinienė, Dalia Stonkutė, Sandra Razmienė, Zita Gedgaudienė ėmėsi iniciatyvos ir suskubo mokyti pradinukų  teisingos žemaičių tarties. Nors esame žemaičiai, tačiau mūsų unikalioji tarmė pradeda išgyventi nuėjimo nebūtin laikmetį. Tad padirbėti vaikams teko nemažai.

Nėra nieko neįveikiamo. Pradinukai, puikiai išmokę tekstus, rinkosi į viešosios bibliotekos salę, kur sugužėjo visi rajono pradinukai. Drąsiai taisyklinga  žemaitiška tarme prabilo 2b klasės mokiniai Eglė ir Agnė Steponavičiūtės, Jonas Žylevičius, 2d Luknė Labžentytė, 3b Rimgailė Jerašiūnaitė ir Tadas Lukoševičius, 4d Kotryna Gibiežaitė, 4c Germantas Geležinis, Amanda Astrauskaitė, Dovydas Malakauskas.

Mūsų mažieji skaitytojai Jonas, Agnė, Eglė, Germantas kompetetingos komisijos neliko nepastebėti. Šaunioji trijulė- 2 b klasės mokiniai (mokytoja Z. Gedgaudienė), tapo nugalėtojais. Jiems įteiktas bilietas į tolimesnį konkurso etapą Skuode, o 4c klasės mokinys Germantas (mokytoja I. Šarkauskienė)  laimėjo komisijos simpatiją ir buvo apdovanotas.

Pradinių klasių mokytoja Zita Gedgaudienė