Vaiko gerovės komisija

Stepanija Petkuvienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui – pirmininkė;

Rita Mačerauskienė, socialinė pedagogė – pirmininkės pavaduotoja;

Birutė Tilvikienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui – narė;

Liucija Juodeikienė, specialioji pedagogė, logopedė – narė;

Loreta Vainauskienė, socialinė pedagogė – narė;

Eglė Vagnorienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui (Stalgėnų skyriuje) – narė;

Rita Skroblytė, mokytoja – narė;

Dalia Vitkuvienė, mokytoja – narė;

Virginija Žutautaitė, mokytoja – narė;

Dana Kryževičienė, mokytoja – narė;

Raimonda Bieliauskienė, mama – narė.

Mokykloje konkrečias veiklos sritis pagal susitarimą ir kompetencijas koordinuoja šie Vaiko gerovės komisijos nariai:

–          įtraukusis ugdymas – direktoriaus pavaduotoja ugdymui StepanijaPetkuvienė, specialioji pedagogė – logopedė Liucija Juodeikienė;

–          psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos – socialinės pedagogės Rita Mačerauskienė ir Loreta Vainauskienė;

–          socialinio ir emocinio ugdymo, smurto ir patyčių prevencijos ir intervencijos – socialinės pedagogės Rita Mačerauskienė ir Loreta Vainauskienė;

–          krizių valdymo – VGK pirmininkė Stepanija Petkuvienė, socialinė pedagogė Rita Mačerauskienė;

–          mokymosi ir švietimo pagalbos teikimo – koordinuoja direktoriaus pavaduotojos ugdymui Stepanija Petkuvienė ir Birutė Tilvikienė,  atsakingos 1-4 klasių socialinė pedagogė Loreta Vainauskienė ir VGK narė Dalia Vitkuvienė, 5-6 klasių socialinė pedagogė Rita Mačerauskienė ir VGK narė Virginija Žutautaitė, 7-8 klasių socialinė pedagogė Rita Mačerauskienė ir VGK narė Dana Kryževičienė, 9-10 klasių socialinė pedagogė Rita Mačerauskienė ir VGK narė Rita Skroblytė.

Į „Tėvų liniją“ pasitarti įvairiais vaikų auklėjimo klausimais nemokamu telefono numeriu 8 800 900 12 jau galima skambinti ne tik vakarais, bet ir dieną – nuo 11 iki 13 val.

Toks konsultacijų telefonu laikas pasirinktas neatsitiktinai. „Mažylių tėvams patogiau pasikalbėti, kai jie dieną miega, o dirbantys galės ramiai paskambinti pietų pertraukos metu. Vakarinis laikas išlieka toks pats (17–21 val.), nes kai iš darbų, mokyklos, darželio į namus grįžę namiškiai susitinka, neretai jie būna pavargę ir suirzę. O tai išprovokuoja konfliktines situacijas, kurias sunkiau ramiai išspręsti“, – pastebi „Tėvų linijos“ vadovė, Paramos vaikams centro psichologė Jūratė Baltuškienė. 

Kartais tėvams pakanka tik nesudėtingo praktinio patarimo, pavyzdžiui, kaip nuraminti verkiantį kūdikį ar motyvuoti vaiką mokytis, susitvarkyti kambarį, mažiau žaisti kompiuterinių žaidimų. Taip pat tėvams reikia padėti nusiraminti, kad lengviau susivaldytų konfliktinėje situacijoje, ir patarti, kaip išspręsti sudėtingas problemas: kai šeima skiriasi, vaikas vartoja alkoholį, smurtauja ar negrįžta į namus. 

Skirtingai nuo kitų pagalbos linijų, kurios remiasi savanoriška veikla, „Tėvų linijoje“ dirba tik profesionalūs Paramos vaikams centro psichologai, todėl čia skambinama ir išsikalbėti, nusiraminti, ir sužinoti konkrečių patarimų dėl bendravimo su vaikais. 

Anoniminės ir nemokamos konsultacijos teikiamos telefonu 8 800 900 12 darbo dienomis nuo 11 iki 13 val. ir nuo 17 iki 21 val.

„Tėvų linija“ – Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ dalis, finansuojama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, įgyvendinama  VšĮ  „Paramos vaikams centras“. Daugiau informacijos – www.tevulinija.lt