Kovas – sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ

Kaip ir kiekvienais metais Plungės „Ryto“ pagrindinėje mokykloje kovo mėnuo skirtas tolerancijai, draugystei, pokalbiams apie pagarbą vienas kitam. Veiklos netrūko ir šiais mokslo metais. Pirmokai kalbėjo apie draugystę ir piešė draugo portretą, antrokų klasės sukūrė plakatus, kuriuose galima rasti atsakymą „Koks turi būti tikras draugas?“. Nenustygstantys vietoje trečiokai susiorganizavo draugiškas sporto varžybas, kuriose laimėjo draugystė. Ketvirtokai parašė nuoširdžius laiškus draugui.

Kovo 21 d. visi pradinių klasių mokiniai su mokytojomis dalyvavo akcijoje „Nenurašyk, o palaikyk“, kurios metu buvo mūvimos skirtingos kojinės išreiškiant palaikymą ir toleranciją žmonėms su Dauno sindromu bei jų šeimoms.

5–10 klasių mokiniams vyko klasės valandėlės. Dešimtokai dalyvavo Kultūros paso renginyje „Aš ir Tu, daug mes galime kartu“, kurio metu mokiniai ugdė esmines žmogiškąsias kompetencijas – empatiją, toleranciją, pagarbą, mokėjimą suprasti ir priimti kitų autentiškumą. 7–9 klasių mokiniai susipažino su Stepo šokio programa „Vienu ritmu“,  kur per šokį išvedamos paralelės į žmogaus psichologinį būvį bei bendrystę vienų su kitais, nepriklausomai nuo lyties, amžiaus ar bet kokių socialinių ar kultūrinių skirtumų.

Bibliotekoje veikė knygų paroda apie draugystę. O mėnesio pabaigoje įvyko Vaiko gerovės komisijos išplėstinis posėdis, kurio metu aptarti mokykloje vykdyti tyrimai  apie vaikų savijautą, smurto ir patyčių mastą.