Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos „Emocijų avilys“

Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos bendruomenė įgyvendino Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektą „Emocijų avilys“, kurio tikslas – gera bendruomenės narių psichinė sveikata.

Projekto įgyvendinimo metu  buvo gerinamas mokyklos bendruomenės narių bendravimas ir  bendradarbiavimas, skatinamas fizinis aktyvumas, gilinamos žinios apie emocijas ir  jų valdymą. Į veiklas įsijungė visa mokyklos bendruomenė: vyko klasės valandėlės apie emocijas, buvo organizuojamos išvykos, edukaciniai užsiėmimai, filmų peržiūros, sportiniai užsiėmimai. Mokiniai aktyviai dalyvavo Draugo dienos minėjime,  iniciatyvoje „Matau tave“ – 2023, dainos „Šokim kartu“ šokio pamokoje. Bendromis pastangomis buvo sukurtas mokyklinis „Moliūgkiemis“, „Tolerancijos žibintai“, vyko renginiai – diskotekos „Mums gera kartu“, „Ryto vizija“. Mokinių taryba inicijavo paramos akciją „Ir gyvūnai tegul švenčia Kalėdas“. Vykdant veikas buvo bendradarbiauta su visuomenės sveikatos biuru, Plungės pedagogine psichologine tarnyba.  Projekto veiklas vainikavo bendruomenei skirtas renginys „Kalėdinis vakaras-koncertas“.

Projekto metu kiekviena klasė gavo po „korį“. Jį pildė  nuotraukomis, kuriose atsispindi veiklų akimirkos, mokinių emocijos.  Projekto pabaigoje mokyklos pirmo aukšto fojė pasipuošė „korio“ formos stendu „Emocijų avilys“.