Etnokultūros kūrybinis projektas „Gyvybės medis“

Gyvybės medis lietuvių etnokultūroje daugiaprasmis ženklas, apibūdinantis pasaulio, kuriame mes gyvename, modelį, simboliškai įprasminantis žmogaus gyvenimo tarpsnius – praeitį dabartį, ateitį, rodantis gyvenimo, amžinybės ir išminties ryšį.

Tai medis, augantis iš požemio vazono, su pumpurais ir vaisias,  ant šakų tupinčiais paukščiais ir gyvūnais, kurie byloja apie žmogaus darną su pasauliu.

Lietuviai medį vaizduodavo gyvenamųjų namų puošyboje, buities rakanduose, audiniuose, drožyboje, bet dažniausiai jį matydavome skrynių puošyboje. Iš jų mokyklos 6 klasių mokiniai technologijų pamokose ir sėmėsi kūrybinių minčių įgyvendindami savo projektinius darbus „Gyvybės medis. Pasidžiaukime Jų darbeliais.

Technologijų  mokytoja Irena Platakienė