Vaikų ir jaunimo socializacijos programa „Smalsučiai“

Atėjus lietingam rudeniui  su šiltomis šypsenomis veide prisimename  vasaros atostogas, ypač jų pradžią…O ji mūsų mokyklos mokiniams buvo labai smagi.

Birželio 10 – 20 dienomis Plungės „Ryto“ pagrindinėje mokykloje buvo organizuota vaikų vasaros poilsio stovykla „Smalsučiai“, skirta 1 – 4 klasių mokiniams. Programos įgyvendinimui Plungės rajono savivaldybė skyrė 1300 eurų,  joje viso dalyvavo 25 vaikai.  Programoje numatytas veiklas įgyvendinti padėjo pradinių klasių mokytojos.

 Stovyklos metu mūsų mokyklos pradinukai daug keliavo, judėjo, bendravo, patyrė naujų ir įdomių dalykų. Keletą dienų vaikai svečiavosi  Žemaitijos nacionaliniame parke, kur išbandė ten esančias edukacines programas. Taip pat buvo surengtas susitikimas su Platelių gimnazijos pradinių klasių mokytoja Vitalija Lukavičiene. Ji pademonstravo naujausias  mokymo priemones, kurios gali būti naudojamos ugdymo procese: 3D parkerius, virtualios realybės akinius ir kt. Be galo įdomu buvo visą  tai išbandyti. Kuliuose  aplankė „ Zuikių mokyklėlę“, sužinojo visas bitininkystės paslaptis, ragavo medaus. Smagi diena buvo Gargždų kino teatre, kur vyko filmo „Tamsta varlius“  peržiūra ir diskusija. Tarp stovyklos metu organizuotų veiklų – ir gražių paukštukų gaminimas su VšĮ „Edukacija kitaip“ bendruomeninių namų darbuotojomis. Stovyklos „smalsučiai“ aktyviai sportavo, mokėsi biologijos, pirmosios pagalbos teikimo su visuomenės sveikatos specialiste Simona Kazlauskiene.

Visos stovyklos dienos  buvo spalvingos ir kitokios savo veiklomis. Vaikai  vasaros atostogas pradėjo kupini įspūdžių.

                                                     Soc. pedagogė Loreta Vainauskienė