Muziejus

Stalgėnų pagrindinėje mokykloje 1967 m. įkurtas kraštotyros muziejus.

Muziejaus tikslas – padėti mokiniams labiau suprasti gimtojo krašto kultūrą, tradicijas. Jame sukaupta daug įdomių eksponatų: darbo įrankiai, seni buities daiktai, istorinės, etnografinės medžiagos, dokumentų. Muziejų tvarko ir kraštotyros būreliui vadovauja mokytoja Dalia Stonkutė. Būrelio nariai medžiagą renka iš vyresniųjų kaimo žmonių, domisi kitais rašytiniais ir daiktiniais šaltiniais, kurie padeda geriau pažinti ir suprasti svarbiausius istorijos įvykius, reiškinius, praeities žmogaus buitį, jo vertybių ir idėjų pasaulį. Renkama mokyklos ir Stalgėnų seniūnijos istorija,  vedamas metraštis. Muziejuje vedamos edukacinės programos mokiniams, vyksta kraštotyros būrelio užsiėmimai, susitikimai, popietės  su liaudies meistrais, kaimo bendruomene.