MAIK – MASINIAI ATVIRIEJI INTERNETINIAI KURSAI

Šis paveikslėlis neturi alt atributo; jo failo pavadinimas yra mooc-300x163.jpg

MAIK – masinis atvirasis internetinis kursas arba MOOC (angl.  – masive open online course). MAIK yra specialiose svetainėse kaupiami mokomieji kursai, kuriais kiekvienas gali naudotis tobulindamas savo žinias, įgūdžius, kompetencijas. Dažniausiai tokius kursus MAIK svetainėms paruošia universitetai iš viso pasaulio arba savo srities profesionalai. Dažniausiai MAIK vyksta tam tikrą laiką, nuosekliai atveriant mokymosi turinį ir užduotis (pvz., keturias savaites po 4 valandas).

Tokie kursai turi įvairių privalumų, kuriais gali pasinaudoti bet kas, MAIK galima rekomenduoti mokiniams, kursuose skatinamas bendradarbiavimas, diskusijos forume, vienas kito vertinimas, gali būti skatinamas ir virtualus bendravimas su kitais asmenimis, turinčiais tokius pačius pomėgius.

MAIK sudaro galimybę mokytis istorijos, meno, teisės, sporto, verslo, programavimo, inžinerijos ir kitų disciplinų, yra daug kursų, skirtų mokytojams –  kaip mokyti ar pritaikyti įvairius dalykus ugdymo procese.  Yra daug kursų, kuriuose mokoma anglų kalbos įvairiais lygiais – nuo pradedančiųjų iki pažengusiųjų. Dauguma kursų parengta anglų kalba, nors galima rasti ir kitų kalbų mokymuisi skirtų kursų. Tokie kursai gali būti skirti mokinio personalizuotam ir individualiam mokymuisi.

MAIK yra nemokami kursai. Kai kurios platformos nemokamai išduoda skaitmeninius baigimo pažymėjimus, kitos platformos leidžia mokytis kursuose nemokamai ir juos baigti, tik norint gauti pažymėjimą reikia susimokėti nustatytą mokestį. Yra tokių kursų, kurie suteikia galimybę tam tikro dalyko mokytis nemokamai tik nustatytą terminą (14 ar 7 dienas).

Kursų platformos:

https://mooec.com – visa platforma skirta mokytis anglų kalbos įvairiais lygmenimis. Kursų kategorijos: skaitymas, rašymas, klausymas, kalbėjimas, trumpi kursai. MOOEC –  tai nemokami kursai. Šios organizacijos tikslas bei iniciatyva skirta tobulinti tarptautinį švietimą.

https://futurelearn.com – tai nemokama įvairių kursų platforma. Tačiau norint gauti skaitmeninį pažymėjimą įveikus kursus, reikia susimokėti nustatytą mokestį.  Šiuo metu yra 2 kursai, skirti mokytis anglų kalbos. Juos pabaigus, suteikiamas nemokamas skaitmeninis pažymėjimas:

anglų k. pradmenys – https://www.futurelearn.com/courses/basic-english-elementary

anglų k. pradedantiesiems – https://www.futurelearn.com/courses/basic-english-pre-intermediate

Reikėtų atkreipti dėmesį, jog šie du kursai buvo sukurti ir finansuoti pagal projektą, siekiant integruoti Sirijos pabėgėlius į Didžiąją Britaniją. Tačiau juose gali dalyvauti ir kiti asmenys, norintys mokytis anglų kalbos. Reikėtų atkreipti dėmesį į bendravimo taisykles internete, nes šiuose kursuose mokosi ir kitų tautybių žmonių, su kuriais reikia bendrauti forume (kai kurios užduotys to reikalauja).

https://www.udemy.com/  – tai daug kursų turinti įvairių temų platforma. Yra nemokamų kursų, tačiau renkantis mokamus  reikėtų atkreipti dėmesį aprašymą –  ar kursai atitinka jūsų lūkesčius.

Kitos platformos:

https://www.coursera.org/

https://www.edx.org/

https://alison.com/

https://www.udacity.com/

https://www.canvas.net/

Tai ne visos MAIK platformos, daugiau jų galite rasti atliekant paiešką internete.

Sėkmės pritaikant MAIK tobulėjant!

Kilus klausimų, norint pasidalinti  įdomiais kursais ar tiesiog pasidžiaugti savo patirtimi juos pritaikant, rašykite komentaruose arba kreipkitės žinute spausdami mygtuką – KLAUSK 🙂