Mados studija „Ažūrė“ tarptautinio mados meno festivalio-konkurso laureatė

2020 m. gruodžio 10 dieną  jau 23 kartą  Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmuose vyko  Tarptautinis jaunimo mados meno festivalis-konkursas ,,Eko stilius 2020″. Pirmą kartą nuotoliniu būdu organizuotas renginys suteikė plačias galimybes jaunųjų dizainerių kūrybiniam potencialui,  ieškant  inovatyvių pritraukimo ir pateikimo idėjų mados srityje.

Šio projekto tikslas – ,,antrinis dizainas“, tai kūrybos technika, kurią taikant rekonstruojamos naudotos medžiagos (įvairūs audiniai, popierius, polietilenas ir kt.). Tarptautiniam konkursui pateiktos net 24 kolekcijos, tarp jų ir mūsų mokyklos mados studijos „Ažūrė“:

• 6 klasių kolekcija  „Žemaitija“ , kurios idėja sujungti 3 Žemaitijos krašto simbolius – tautinę aprangą, spalvas ir tradicines žemaičių saulutes. Kolekcijai  sukurti panaudotos audinių atraižos, senos užuolaidos ir statybinės putos.
  • 10 klasių „Dalijos“. Kolekcijos idėja šiuolaikiniais „Reklaminiais veidais“ perteikti senųjų lietuvių deivių ir dievybių dvasią, jai sukurti panaudota audinių atraižos ir nereikalingi popieriniai žurnalai bei laikraščiai.

Net 2 val. internetu transliuojamą renginį galėjo stebėti visi prisijungę prie portalo „Kas vyksta Kaune“.  Kompetentinga komisija, kurią sudarė dizaineriai, menininkai,  architektai, grožio meistrai skyrė 5 nominacijas ir Grand prix.

Mūsų mokyklos  kolekcija „Žemaitija“ tapo laureate ir buvo apdovanota už „Geriausią kolekcijos stilistinį vientisumą“. O kolekcija „Dalijos“ pelnė komisijos narių padėką už idėjos perteikimo šiuolaikiškumą.

Labai gaila, kad prizus ir diplomus visos dalyvės gaus tik pasibaigus karantinui, o šiandien turime džiaugtis laureato diplomu.

Sveikiname Mados studijos „Ažūrė“ mergaites ir jų mokytoją Ireną Platakienę.