LOOM – nemokamas kompiuterio ekrano ir vaizdo kameros įrašymo įrankis

LOOMhttps://www.loom.com/ – tai nemokamas kompiuterio ekrano ir vaizdo kameros įrašymo įrankis. Naudojant šią programėlę, galima ypač greitai padaryti vaizdo įrašą: instrukciją, pranešimą, pamoką ir panašiai.

Vos vienas paspaudimas ir jūs galite filmuoti visą  savo kompiuterio ekraną ar tam tikros programos langą (tik „Word“ ar kt.), filmuoti save ir įrašyti garsą. Sustabdžius įrašą, jis automatiškai išsaugojamas jūsų paskyroje loom.com svetainėje. Įrašą svetainėje galima koreguoti („apkarpyti“), apsaugoti slaptažodžiu, galima matyti, kiek kartų įrašas yra peržiūrėtas. Visus vaizdo įrašus LOOM svetainėje galima susidėti į aplankus, pavyzdžiui, pagal klases, mokomą dalyką, datas ar kitus kriterijus.

Pasidalinus vaizdo įrašo nuoroda, jį gali peržiūrėti kiti asmenys. Pagal esamus nustatymus kitiems yra galimybė įrašą komentuoti, įvertinti, parsisiųsti į kompiuterį.

Vaizdo įrašo trukmė neribojama –  vos nuo kelių sekundžių iki valandų. Paskyroje saugojama 100 įrašų,  senus įrašus reikėtų ištrinti. Šiuo metu yra galimybė mokykloms profesionalią LOOM versiją, kurioje įrašų kiekis neribojamas ir yra papildomų funkcijų, pvz., piešti, žymėti tam tikras vietas ant ekrano filmavimo metu, naudoti nemokamai.

LOOM diegimo INSTRUKCIJA PDF formatu.

Kaip įdiegti LOOM, pateikta vaizdo įraše

 VIDEO

LOOM naudojimosi INSTRUKCIJA PDF formatu.

Kaip valdyti LOOM, pateiktai vaizdo įraše

VIDEO

Patarimai  rengiant vaizdo pranešimą, pamoką, konferenciją:

Gestai ir nežodinė kalba. Pranešėjas turėtų elgtis natūraliai. Gestai, mimika ir kiti kūno judesiai ekrane yra labai pastebimi, todėl juos reikėtų kontroliuoti: nesiūbuoti, nesisupti, nesiblaškyti.

Apranga. Dryžuoti ar smulkiai languoti drabužiai bei sudėtingi raštai sukelia „mirgėjimo“ efektą, neigiamai veikia vaizdo kokybę ir ryškumą (pranešėjo drabužis nuolat mirguliuoja ir „juda“). Vengti kraštutinumų, t. y. labai šviesių ir labai tamsių spalvų.

Vaizdas. Šviesos šaltinis, pavyzdžiui, langas, pranešimo metu negali būti už pranešėjo nugaros. Vaizdo kamera turėtų būti akių lygyje.

Galimos kliūtys. Patirties stoka (įgyjama). Techniniai trikdžiai. Informacijos perteklius.

Jei naudojantis programėle kiltų klausimų, reikėtų pagalbos ar tiesiog norėtumėte pasidžiaugti savo patirtimi, rašykite komentaruose arba kreipkitės žinute spausdami mygtuką  KLAUSK